СРЕДА, 24. 6. 2026 - 17:06

Извор: Епархија бачка

У Новом Саду одржан пријемни испит за упис у богословије Српске Православне Цркве

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, у среду, 24. јуна 2026. године, у просторијама Црквене општине новосадске одржан је пријемни испит за упис у богословије Српске Православне Цркве.

Епархија бачка

Пријемном испиту је приступило четрнаест кандидата са  канонског простора Епархије бачке, пред испитном комисијом у саставу: Епископ мохачки г. Дамаскин, председник комисије; протојереј Жељко Латиновић, протојереј Велимир Врућинић и протонамесник Лео Малешевић, чланови; професор др Стаменко Шушак и доцент др Данило Михајловић, стручни сарадници.

После успешно завршеног пријемног испита, кандидате је у Владичанском двору благословио Његова Светост Патријарх српски господин Порфирије у присуству Високопреосвећеног Митрополита бачког господина др Иринеја. Патријарх Порфирије је свим кандидатима из Епархије бачке честитао успешно полагање пријемног испита и пожелео им да њихово предстојеће школовање у богословијама буде њима и њиховим родитељима на духовну радост и напредак, а нашој светој Цркви на ползу.

Епархија бачка
Епархија бачка
Епархија бачка
Епархија бачка

Повезане вести

Вести